Якщо ваша посудомийна машина Bosch не набирає воду чи зупиняє процес миття посуду одразу після набору води, причини можуть бути як у водопровідній системі, так і в самій посудомийці. Нижче ми розкажемо про найпоширеніші проблеми, пов’язані з неправильним набором води, та підкажемо як їх виправити. Деякі несправності неможливо усунути самотужки і доведеться звернутися до майстра, проте більшість проблем ви цілком зможете виправити самостійно.
Перше, що вам необхідно перевірити, якщо ваша посудомийна машина не набирає воду, – це водопровідна система і правильність підключення до неї машини. Адже може так статися, що кран подачі води просто перекритий або напір води занадто слабкий, і ніякої несправності у посудомийці немає. Ось кілька найпоширеніших проблем із водопровідною системою.
Бувають ситуації, коли комунальні служби відключають воду без попередження або водогін пошкоджено. Вода в посудомийну машину не надходить, але ремонтувати її не потрібно. Просто зачекайте, доки комунальники увімкнуть воду.
Буває таке, що вода у водопроводі є, але напір занадто слабкий, і датчик не спрацьовує миття не починається. Або ж процес миття затягується, оскільки набір води проходить дуже повільно. Перевірте, чи кран подачі води повністю відкритий. Якщо так, то спробуйте звернутися до сантехніка, щоб усунути цю проблему. Влітку, особливо у приватному секторі, часто напір води зменшується через надмірне використання водопровідної води для поливу городів. У цьому разі достатньо вмикати посудомийку в час, коли полив не проводиться, – серед дня або вночі.
Якщо тиск у водопроводі занадто сильний, то машинка теж може давати збої. У такому разі майстер не потрібен і ви можете самостійно виправити проблему – просто дещо прикрутіть кран подачі води, щоб зменшити напір.
Таке трапляється досить часто. Особливо якщо ви перекриваєте кран на час, коли посудомийка не використовується. Наприклад, їздили у відпустку і перекрили всі крани. Або ж ви могли проводити якийсь ремонт машини і забути відкрити кран після цього. Або хтось із членів сім’ї перекрив воду і не попередив вас про це. Ситуацій може бути безліч, тому завжди перевіряйте кран, якщо вода в посудомийну машину не надходить.
У рідкісних випадках сам кран може зламатися і необхідно буде його замінити.
Посудомийка може бути підключена до водопроводу чи каналізації неправильно, через що виникають проблеми з її роботою. Якщо під час набору води у вас одночасно відбувається і злив води, це свідчить про неправильне під’єднання до каналізації. Щоб уникнути мимовільного зливу (так званий «сифонний ефект»), зливний шланг або підключається через спеціальний сифон (зворотній клапан), або кріпиться на висоті 50-60 см від підлоги.
Щоб перевірити, чи відбувається злив коректно, натисніть на паузу на панелі посудомийки і прислухайтесь. Якщо вода продовжує зливатися, навіть коли насос не качає, значить ваша машинка неправильно підключена.
У разі, коли ви не знайшли проблем із водопровідною системою, шукайте несправність у самій посудомийній машині. Ось які системи та деталі слід перевірити в першу чергу.
На вхідному шлангу до посудомийки стоїть фільтр, який запобігає потраплянню сміття з водопровідної системи в посудомийну машину. З часом він може засмітитися, і тоді вода в машинку не надходить або набирається надто повільно.
Цей фільтр просто необхідно прочистити. Для цього перекриваємо кран подачі води в посудомийку, відкручуємо шланг подачі води у місці його під’єднання до водопроводу, виймаємо фільтрувальну сітку і промиваємо її, щоб позбутися сміття.
Проведіть візуальний огляд шлангу. Найпростіше виправити проблему, коли шланг подачі води просто перетиснутий у якомусь місці меблями чи заломлений – звільніть його, переконайтеся, що шланг лежить рівно, ніде не затиснутий.
Якщо ви знайшли на шлангу пошкодження, він перетертий, тріснутий, чи на підлозі є калюжка води, краще якнайшвидше замінити такий шланг, адже невеличке пошкодження може збільшитися і призвести до затоплення вашої кухні, тому що посудомийні машини практично завжди сховані у кухонні шафи і протікання можна помітити не одразу. Тому серйозно сприйміть навіть не дуже значні пошкодження шлангу. Краще його вчасно замінити – ви можете зробити це самотужки або викликати майстра.
Наливний шланг посудомийної машини обладнаний системою проти протікань aquastop. На крані подачі води є електромагнітний клапан, одинарний чи подвійний. При виході з ладу хоча б одного з цих клапанів, вода в машинку не потрапляє і шланг aquastop потрібно замінити. На жаль, замінити лише клапан неможливо, оскільки він не розбірний, тому доведеться міняти весь шланг.
Якщо з фільтром і шлангом aquastop все добре, наступна несправність, яка може призводити до того, що посудомийна машина не набирає воду, – це несправність деталей теплообмінника. Зокрема, несправність турбіни з герконом. Ця турбінка потрібна для вимірювання кількості води, що набирається в посудомийку. На одній з її лопатей знаходиться магнітик, який замикає і розмикає геркон. В залежності від тиску води, геркон спрацьовує швидше або повільніше, завдяки чому в машину набирається однакова кількість води. При люфті чи заклинюванні турбінки виникають проблеми з набором води, і весь теплообмінник доведеться замінити. А якщо проблема у герконі, то його можна перепаяти.
Іще однією несправністю, пов’язаною з теплообмінником може бути пошкоджений переливний (зливний) клапан теплообмінника. Його можна придбати і замінити самостійно. Існує три види клапанів в залежності від моделі посудомийної машини – менеджер з продажу допоможе вам підібрати той, що підійде саме до вашої машинки.
У посудомийних машинах старіших моделей замість геркону в теплообміннику стоїть повітряна камера відбору тиску. Тут можуть бути наступні проблеми: засмітився чи вийшов з ладу електромагнітний клапан (1), немає контакту в мікроперемикачі (2) і машинка «не бачить», що вода подається, засмітилася повітряна камера відбору тиску (3), тому поплавок (4) «залипає», чи засмітився шланг.
Якщо катушка клапана в обриві, то клапан перегорів і його необхідно замінити, а якщо просто засмітився, то достатньо його прочистити. Мікроперемикач замінюється.
При наборі води в посудомийну машину на плату надходить сигнал з геркону. Якщо плата не бачить цього сигналу, а геркон і турбіна справні, значить проблема в модулі .
Інша несправність може бути пов’язана з переливним (зливним) клапаном теплообмінника – якщо з модуля не йде живлення на клапан, отже вийшла з ладу плата.
При обох несправностях плату можна перепаяти або замінити.
ДОБРЕ На основі 312 рецензії Elena Pienkina11. квітень, 2025 Дякую за високій рівень професіоналів. Майстер Сергій дуже швидко все полагодив і пояснив щодо подальшої експлуатації техніки. Дякую велике майстру Сергію! Любов Кметюк10. квітень, 2025 Дуже оперативно працює сервіс. Я задоволена. Рекомендую. Kристина20. Березень, 2025 Спасибо за быстрый и качественный ремонт! Валерий Геворкян18. Березень, 2025 Діагностика була проведена оперативно, ремонт виконаний вчасно і головне якісно. Дякую. Олександр Байдо16. Березень, 2025 Допомогли мені з вибором посудомийної машини. Швидко, фахово, кваліфіковано. Вже користуюсь. Дякую! Hanna Kolomoets14. Березень, 2025 Звернулася в онлайн з проханням розблокувати мікрохвильову піч, оскільки спрацював захист від вмикання дітьми. Питання вирішили фахово і толерантно, за що щиро вдячна майстру. Бажаю компанії успішності на ринку послуг, бо ви того варті. Zoya Grinko14. Березень, 2025 Даже задоволено роботою майстра. Все зроблено якісно і оперативно. Дякую! Olga Selivanova13. Березень, 2025 Дуже вдячна🫶 Ввдремонували пилосос на наступний день вже! Рекомендую