fbpx

Контакти

Сервісний центр Кийсервіс
м. Київ, вул. Парково-Сирецька 17
Телефон:
Vodafone viber telegram:
Київстар:
Лайф:
м. Київ, вул. Братиславcька 52
Vodafone
Київстар viber:

Причини проблем з проводкою і побутовою технікою на кухні, і поради щодо їх вирішення від фахівця

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на google
Google+

За яким принципом Ви обираєте побутову техніку для кухні? Шукаєте моделі у брендів, яким довіряєте? Знайомитеся з найновішими і технологічно оснащеними серіями? Звертаєте увагу на енергоефективність не нижче А ++ класу? Вражаючий дизайн?

Все це вірно. Але не можна забувати про один дійсно важливий фактор, про який виробники і продавці побутової техніки зазвичай мовчать. Йдеться про потужність сучасних електроприладів,  що часом досягають величин промислових установок. А така техніка може вступити в серйозний конфлікт з Вашою домашньою електропроводкою, що загрожує серйозними проблемами аж до пожежі.

Причини проблем з проводкою і побутовою технікою на кухні, і поради щодо їх вирішення від фахівця 1

Ми розповімо, в яких випадках виникають складності, і що робити, щоб їх уникнути.

Наведемо дві основні і взаємопов’язані тези

  1. у кожного кабеля є допустимі струмові навантаження. Це означає, що він може витримати обмежену потужність електроприладів, що підключаються до нього. Залежить цей показник від площі перетину і матеріалу жили;
  2. кожен електроприлад споживає певне значення кіловат.

Так ось: перевищувати можливості кабелю, підключаючи занадто потужні для його перетину електричні побутові прилади, не можна. Якщо, наприклад, проводом з перетином 1,5 кв.мм, розрахованим на потужність до 5 кВт, живити техніку на 10 кВт, то перегрів проводки і аварійна ситуація неминучі.

Розглянемо на конкретному прикладі.

Припустимо, в квартирі на кухню веде мідний кабель з перетином 2,5 кв. мм. Це відповідає максимальній потужності 5,5 кВт на фазу.

На цій кухні встановили таку техніку:

електричну духовку – 2,3 кВт;

мікрохвильову піч – 1,5 кВт;

холодильник – 0,6 кВт;

електрочайник – 2,2 кВт.

Підсумувавши потужності побутових приладів (ця величина вказується виробником в техпаспорті або на заводських шильдиках, розміщених на корпусі), отримуємо 6,6 кВт, що явно перевищує можливості існуючої проводки.

Особливо сумна ситуація з можливостями домашніх електромереж в старих будівлях «хрущовської» епохи, де прокладені алюмінієві дроти невеликого перетину.

Тоді на квартиру виділялося всього по 2,5 кВт – струмові навантаження, створювані користувачами 30-50 років тому, були в рази нижче сьогоднішніх. Ось уже де не розженешся з електричними кухонними помічниками!

Найбільш негативний прогноз виправдається при збігу двох чинників:

  1. всі потужні прилади включені одночасно;

       2.  проблеми автоматичним вимикачем * в щитку: відсутній, неякісний, некоректно підібраний або неправильно встановлений.

* Модульні електроавтомати, що встановлюються в електрощитку, миттєво відключають живлення  в разі виникнення перевантаження, короткого замикання або неприпустимого аварійного зниження напруги.

Як врятувати ситуацію: вибрати автомат і перетин кабелю?

  1. Радикально – замінити проводку. Особливо, якщо плануєте укомплектувати кухню додатковими приладами: одна тільки індукційна плита споживає близько 5 кВт, а електричний проточний водонагрівач і все 6 кВт. Підійде мідний кабель (наприклад, марки ВВГ – за посиланням всі типи) з перетином як мінімум 4 кв.мм. для однокімнатної квартири і від 6 кв. мм. для квартири з декількома кімнатами.
  2. Живити потужні прилади (ту ж електродуховку) окремим кабелем від щитка плюс на них поставити окремий автоматичний вимикач. Але тільки відповідного номіналу. Визначити його нескладно самостійно:

Для нашої електроплити, знаючи її потужність, обчислюємо максимальний струм споживання:

2300 Вт / 220 В = 10,45 А.

Додаємо запас в 15-20% (більший запас не рекомендується):

10,45 А + 15% = 12 А.

Вибираємо значення номіналу, найближчим до отриманого. Зручно робити це в онлайн-режимі – в інтернет магазині. Наприклад, в «Аксіом Плюс» автоматичні вимикачі згруповані за характеристиками і номіналах. Потрібний легко вибрати за допомогою фільтрів, просто відзначивши серед модульних пристроїв всі на 13 А – це найближче до отриманого нами числа значення. А далі вже вибирайте по бренду і ціною: в цьому каталозі представлений вичерпний вибір від 50 грн за штуку.

Зверніть увагу, що окремі автомати на потужні електроприлади не скасовують установку загального пристрою захисту від короткого замикання і перевантаження на квартиру.

Ідеально планувати заздалегідь

Як показує практика, в нових кухнях часто використовується така схема розводки:

  • до розеток проводять кабель 2,5 кв. мм,
  • до розеток, від яких живляться потужні електроплити або варильні поверхні – 4 кв. мм (плюс розетка повинна бути якісна, краще від надійного європейського виробника – ABB, Hager, Legrand);
  • на освітлення досить 1,5 кв. мм.

Але це усереднена рекомендація. Безпрограшний варіант в плані безпеки і зручності – ще до прокладання електричної розводки розрахувати прогнозовану сумарну потужність, що планується до використання електроприладів. Виходячи з цього обчислювати необхідний перетин жил кабелю, щоб проводка точно була надійною. Краще, якщо Ви складете повний список того, чим будете користуватися на кухні, а розрахунок зробить кваліфікований електрик.

Він підсумовує відомості з урахуванням створення груп споживання по всіх приміщеннях квартири. На підставі розрахунків спроектує ієрархію загальної електричної схеми, в якій з урахуванням принципу селективності підбираються не тільки дроти, а й захисні пристрої.

Залишити відповідь

Обратный звонок

Наш менеджер перезвонит Вам в течении 15 минут

Зворотний дзвінок

Наш менеджер перезвонить Вам протягом 15 хвилин