...
Пошук

Причини появи неприємного запаху з пральної машини: як уникнути та усунути проблему

Поява неприємного запаху з пральної машинки легко може зіпсувати вам настрій, але, коли він передається ще й свіжовипраним речам, то ситуація стає вже зовсім прикрою. Тому при перших проявах неприємного запаху з пралки, негайно приділіть цьому увагу та спробуйте розібратися, в чому причина. Чим швидше вам вдасться виправити проблему, тим менше нервових клітин ви втратите. Окрім того, деякі причини прикрого запаху з пральної машини свідчать про появу небезпечних для вашого здоров’я грибків, бактерій та плісняви, тож це не лише питання естетики.

Давайте розбиратися, якими бувають причини появи неприємного запаху з машинки та як їх усунути найшвидше і найпростіше.

Місця, які слід оглянути в першу чергу

При перших проявах прикрого запаху з пральної машинки перевірте місця, де найактивніше розмножуються мікроорганізми:

  • манжета люка (гумовий ущільнювач);
  • зливний фільтр;
  • зливний шланг;
  • патрубок, який з’єднує лоток дозатора і барабан;
  • патрубок від барабану до фільтру зливного насосу;
  • нижня частина барабану;
  • ТЕН.

Неприємні запахи з пральної машини, на які слід звертати увагу

Запах вогкості та плісняви

Він з’являється, якщо ви постійно зберігаєте брудну (а тим більше вологу) білизну в машинці кілька днів перед пранням. Особливо якщо ви найчастіше використовуєте режим швидкого прання та прання при низьких температурах.

Щоб позбутися шкідливих мікроорганізмів, варто час від часу прати білизну (наприклад, рушники чи білу бавовняну білизну), використовуючи режим прання «Бавовна 90° C». Більшість бактерій помирає при температурі 60-70° C. Це допоможе вбити максимальну кількість бактерій та очистити не тільки саму білизну, а й усі деталі пральної машини. Зловживати цим режимом не варто, але раз на кілька місяців корисно все ж таки його використовувати.

Слиз і пліснява

Він з’являється, якщо ви постійно зберігаєте брудну (а тим більше вологу) білизну в машинці кілька днів перед пранням. Особливо якщо ви найчастіше використовуєте режим швидкого прання та прання при низьких температурах.

Щоб позбутися шкідливих мікроорганізмів, варто час від часу прати білизну (наприклад, рушники чи білу бавовняну білизну), використовуючи режим прання «Бавовна 90° C». Більшість бактерій помирає при температурі 60-70° C. Це допоможе вбити максимальну кількість бактерій та очистити не тільки саму білизну, а й усі деталі пральної машини. Зловживати цим режимом не варто, але раз на кілька місяців корисно все ж таки його використовувати.

иконка

Якісно ремонтуємо пральні машини

Залишіть заявку і протягом 30 хвилин ми зателефонуємо

    Тухлий запах

    Найчастіше тухлий сморід виникає через використання неякісного прального порошку або занадто великої кількості прального засобу. Зайвий порошок не розчиняється, а налипає на ТЕНі, стінках барабану, лотках і патрубках. З часом до нього прилипає дрібне сміття і ворс, усе це починає гнити і смердіти.

    Щоб уникнути цієї проблеми, використовуйте оптимальну кількість порошку: приблизно 1 столова ложка на 5 кг сухої білизни. Якщо ви віддаєте перевагу гелю для прання, то його слід залити на 1 прання приблизно 30 мл для води м’якої чи середньої жорсткості або 40-50 мл для жорсткої води.

    Окрім того, періодично проводьте очистку пралки спеціальними засобами . Також допомагає періодичне прання білизни при високих температурах, про що ми вже писали вище.

    До речі, майстри з ремонту пральних машин радять віддати перевагу окремо пральній і сушильній машинам, замість прально-сушильної. Справа в тому, що сушильні машини оснащені спеціальним фільтром у дверцятах для збору ворсу, адже саме налипання ворсу всередині пралки та на ТЕНі спричинює цілий ряд проблем для власників прально-сушильних машин. Ворс забивається в манжету люка, налипає на ТЕН, збирається в різних важкодоступних місцях та з часом починає гнити і виділяти неприємний запах. Якщо ви все ж таки придбали прально-сушильну машинку, то обов’язково очищуйте її від ворсу після кожного прання. Інакше ремонтувати і професійно чистити її доведеться щороку, а то й кожні кілька місяців.

    Очистка тену

    Запах каналізації з пральної машини

    Тут причин може бути кілька. Перш за все, ваша машинка може бути підключена до каналізації неправильно, і вода з каналізації справді потрапляє в пралку. Цю проблему ви помітите практично відразу після встановлення машини. Її слід негайно виправити, інакше, ніяка очистка чи промивання пральної машини не допоможе.

    Або ж пахне застояна вода в шлангах, патрубках тощо. Із цим промивання та очистка можуть допомогти. У крайньому разі, доведеться зняти зливний шланг та промити його від мулу, особливо якщо вашій пральній машині вже багато років. В основному, такий ефект спостерігається у пралках, в яких нарощений зливний шланг, бо вони стоять далеко від виходу каналізації.

    Неприємний запах з’являється при зливанні води

    Найімовірніше, проблема десь у зливній системі: засмітився зливний фільтр, зливний шланг чи інші деталі зливної системи. Слід прочистити і промити зливну систему, після чого прикрий запах має зникнути.

    Запах гуми або горілої гуми

    Цей запах ніяк не пов’язаний з бактеріями чи засміченням систем пральної машини. Скоріше за все, виникла несправність чи перегоріла якась деталь. Серед причин такого запаху – вихід з ладу підшипників чи пошкодження хрестовини барабану. І ця проблема вже вимагає негайної зупинки прання та звернення до професійного майстра з ремонту пральних машин. Не ігноруйте стійкий запах гуми, а особливо горілої гуми, – це може бути небезпечно.

    Запах горілої проводки

    Поганий контакт може привести до підгорання електропроводки і навіть до вигорання текстоліту плати управління (матеріал, з якого виготовлена плата). Електроніка пральної машини коштовна, тому краще терміново зупинити машинку та викликати майстра.

    иконка

    Звертайтесь до Кійсервіс для професійного ремонту пральних машин таких брендів, як Siemens, LG, Bosch, AEG, Whirlpool та інших! Швидко усунемо будь-які несправності.

    Засоби від запаху в прадьну машину

    Отже, давайте підсумуємо все сказане. У різних неприємних запахів з пральної машини бувають різні причини, але всі вони вказують на серйозні проблеми чи навіть небезпеку для здоров’я вашої сім’ї.

    Якщо ви знаходите плісняву чи слизький наліт з неприємним запахом у вашій пральній машині чи на випраній білизні, ретельно очистіть вашу побутову техніку спеціальними засобами (антинакипіни) і проведіть профілактичне прання без білизни.

    В разі, якщо ви не змогли впоратися з чисткою самостійно, то послуга з очистки пральної машини доступна в нашому сервісному центрі

    Інший варіант виправлення проблеми – це заміна старих патрубків, фільтрів і шлангів на нові. Вартість цих запчастин порівняно невисока, а шкоди здоров’ю вашої сім’ї пліснява та грибок можуть завдати багато.

    Щоб уникнути більшості проблем з появою неприємних запахів з пральної машини, варто ретельно доглядати за побутовою технікою та виконувати кілька основних порад.

    Поради для профілактики неприємних запахів з пральної машини:

    • Час від часу оглядайте вашу пралку на предмет появи плісняви, застояної води та мікроорганізмів. При перших ознаках їх появи проводьте очистку всіх систем за допомогою спеціальних засобів.
    • Приблизно раз на 1-6 місяців (в залежності від частоти прання) запускайте прання без білизни на високих температурах з антикапіном для видалення бактерій, нальоту і накипу.
    • Після кожного прання протирайте сухою ганчіркою манжету люка по внутрішньому контуру та дверцята від зайвої вологи та залишайте люк відчиненим.
    • Періодично (приблизно раз в квартал) прочищайте вхідний та зливний фільтри. Якщо періодично пробку фільтру не відкручувати, вона закисає і в разі необхідності ви вже не зможете її відкрутити.
    • Час від часу промивайте лотки для порошку від його залишків, а краще взагалі засипайте мийні засоби прямо в барабан.
    • Не залишайте випрану білизну надовго в машинці.
    • Не зберігайте брудну білизну, тим більше вологу, в баку пралки.
    • Використовуйте якісні пральні засоби та слідкуйте за кількістю порошку, який засипаєте в лоток. Завелика кількість прального засобу шкодить різним системам машинки, налипає на ТЕНі та призводить до ряду поломок.
    иконка

    Ремонтуємо будь-яку побутову техніку

    Залишіть заявку і протягом 30 хвилин ми зателефонуємо

      Наші переваги

      Ремонт 24_7

      Ремонт техніки протягом 24 годин

      Оригінальні запчастини

      Використовуємо оригінальні запчастини

      Склад і майстерня

      Своя майстерня і свій склад запчастин

      Гарантія

      Гарантія на виконані роботи до 6 місяців

      Виконано успішних проектів

      Виконано більш
      50 000 успішних ремонтів

      Готівковий та безготівковий розрахунок

      Готівковий і безготівковий розрахунок

      Купити побутову хімію

      Викликати майстра